KONST / Litografier / Färglitografi 9894036
*
nr 989 4036
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, Alexander Calder (1898-1976), 27/125, motivet: 40x54
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Följerätt
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 20:02:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 19:57:16
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Läs mer om Alexander Calder
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander calder amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad usa
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Läs mer om Alexander Calder
nr 989 4036
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, Alexander Calder (1898-1976), 27/125, motivet: 40x54
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 8.000 kr |
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 19:57:16 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.Läs mer om Alexander Calder
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander calder amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad usa
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45